Проект: Еврородители 2020
Програма: Еразъм+
Номер: 2020-1-DE02-KA204-007394
Продължителност:
01.10.2020 – 30.09.2022
-
Кординатор:
- Systeme in Bewegung e.V., Германия Партньори:
- Stiftung Medien und Onlinesucht, Германия
- EDUCOMMART – място за срещи за творческо образование, партньорство с нестопанска цел, Гърция
- Сдружение „Учебна работилница Европа“, Плевен, България
- ASOCIACION DE INNOVACION FORMACIONY EMPLEO PARA EL DESARROLLO SOSTENIBLEES, Испания
- Akademie für politische Bildung und demokratiefördernde Maßnahmen, Австрия
Описание на проекта:
Семейството е най-малката система в европейското общество, отправна точка за демократично образование и социални промени и следователно заслужава специална подкрепа. От предишния ни проект знаем, че семействата в цяла Европа влизат в конфликти по сходни въпроси, че почти всички имат едни и същи проблеми.
Разменихме идеи в консорциум, съставен от Германия, Aвстрия, България, Испания и Гърция, събрахме резултатите и ги обработихме за публикуване.
Цели на проекта:
В проект „Eврородители 2020“ ще надградим тези резултати: първо ще проведем проучване, за да можем да насочим по-нататъшните си действия точно към нуждите на родителите. След това искаме да разработим заедно игра, която улеснява, стимулира и прави лесно разбираема комуникацията по трудни теми в семейството. Опитът показва, че много родители изпитват облекчение, когато установят, че не са сами със своите проблеми. С разработването на играта те могат не само да имат усещането, че някои проблеми засягат семействата в цяла Европа, но и да влязат в пряк контакт с подходи от други страни и да рефлектират върху тях под формата на игра.
Освен това се постига допълнителна професионализация на нашите организации чрез анализ на нуждите, по-нататъшен обмен и съвместно разработване на играта. Една от целевите групи са служителите на организациите, които чрез своята работа и в крайна сметка чрез разпространението на играта в средите, близки до организацията, ще доведат резултатите до целевата група от родители и семейства. По този начин не само отделните организации се възползват от европейския обмен, семействата могат също така да получат усещането, че другите хора в Европа се чувстват по същия начин, както самите те, чувството за европейската общност, и в същото време да намерят нови решения за семейните конфликти.
В предишни проекти, в които са работили отделните организации, всеки имаше впечатлението, че „Европа работи най-добре в малък мащаб“ - пряк човешки контакт и, когато това не е възможно, знанието, че семействата са сходни в цяла Европа, води до взаимно разбирателство и съчувствие през националните граници, което в днешно време заплашва да се затрудни отново.
FamilyTime - Игра - Български език - PDF
FamilyTime - Игра - Немски език - PDF
Еврородители 2020 – Резултати от проучване
Сравнение и анализ на ситуацията в семействата в Европа
Повече за проекта в секция „Новини“
"Този проект е финансиран с подкрепата на Европейската комисия. Тази публикация [съобщение] отразява само личните виждания на нейния автор и Комисията не може да носи отговорност за каквато и да е употреба на информацията,съдържаща се в нея."